בית » שיווק בקבוצות – מיתוסים וטעויות קריטיות

שיווק בקבוצות – מיתוסים וטעויות קריטיות

קבוצות השיווק תופסות תאוצה אדירה בתקופה האחרונה:

ארגונים כמו BNI, עסקים עושים עסקים, ועוד רבים, בנויים על אותו קונספט:

הקמת קבוצות של כ 20-30 בעלי עסקים כשבכל קבוצה שכזו יש בעל מקצוע

אחד בלבד מכל תחום ותחום ( בקבוצה יכול להיות רק חבר אחד שהוא עו”ד או קוסמטיקאית או

אדריכלית וכו’ ) כשמטרת הקבוצה היא לשווק האחד את השני.

מה מושך בעלי עסקים רבים לעסוק בתחום השיווק בקבוצות שיווק? מה הנחות היסוד שלהם?

  • המחשבה שאני מקבל עשרות אנשי מכירות בקבוצה שישווקו אותי.
  • כשאני נכנס חבר בקבוצת שיווק אני מקבל גם עשרות לקוחות פוטנציאליים.
  • אם אשווק את חברי הקבוצה שלי אז גם הם ישווקו אותי ( אם אתן אז גם אקבל ).

האם הנחות היסוד הנ”ל נכונות???

מסתבר שממש לא…

מרביתם המכרעת של החברים בקבוצות שיווק אינם מגיעים להצלחות גדולות ורבים מאוד

מביניהם מתייאשים ועוזבים את הקבוצה. מה הסיבות לכך?

  • מי שבונה על כך שחברי הקבוצה ישווקו אותו במרץ, טועה טעות גסה…רוב חברי הקבוצה אינם יודעים כיצד לשווק את עצמם – כיצד ידעו איך לשווק את חבר קבוצתם? ואם כבר מנסים לשווק אז את מי לשווק קודם? ישנם בין 20 ל 30 חברים בקבוצה. לכן השיווק אם בכלל, נעשה בצורה פאסיבית, אקראית ולעיתים רחוקות כשכל אחד מנסה לשווק את עצמו ולאו דווקא את חברי

קבוצתו…

  • חלק גדול מחברי הקבוצה מפנים את מאמצי השיווק שלהם כלפי חברי קבוצתם ובכך רק גורמים נזק גדול לעצמם – אף אחד לא אוהב כשמנסים כל הזמן למכור לו ובסוף, גם אם הצלחנו למכור לחבר קבוצתנו, במה קידמנו את עצמנו מבחינה שיווקית? ממש כמעט במאומה.
  • גם הקשר שבין – אם אתן אז אקבל, אף הוא הופרך. יש כאלה שנותנים הרבה ולא מקבלים כלום ויש כאלה בקבוצה שאינם נותנים כלום אך מקבלים הרבה מאוד משאר חברי הקבוצה…
  • החבר בקבוצה מקבל כיסא וקבוצה אבל אין הדרכה שיווקית נכונה או מתן כלים מנצחים להצלחה וכל זאת אף ללא שום התחייבות של הנהלת הקבוצה לתוצאות כלשהן…
  • רוב הפעילות בקבוצה מסתכמת בהחלפת שירותים או מוצרים בתוך הקבוצה דבר שגורם לחוסר הצלחה מצד אחד ולהוצאה כספית גבוהה ומיותרת מצד שני.
  • גם שכבר נעשות הפניות לחברי הקבוצה, הרי שמדובר בדרך כלל בהפניות פאסיביות ומקריות.

אין ספק שהכלי הטוב ביותר לכל בעל/ת עסק הוא עבודה שיווקית ואקטיבית בקבוצות שיווק. בתוך הקבוצה מסתתרים להם אלפי הכרויות שיעזרו לכל חבר/ה במינוף העסק.

כך נולד הצורך האדיר בקבוצות לימודיות שבהן ילמדו בעלי ובעלות העסקים את כל הכלים שיבטיחו הצלחה מובטחת בשיווק באמצעות קבוצות שיווק.

באקדמיית קשרים לומדים איך לרתום את הכלי השיווקי האדיר הזה בצורה אקטיבית לעסק שלך וליצר באמצעותו זרם בלתי נפסק של לקוחות ללא עלויות כספיות תוך בניית רשת של אנשי מכירות שישווקו אותך כל הזמן וכל זאת באחריות מלאה ומובטחת לתוצאות !!!

לסיכום: קבוצות שיווק הן אכן כלי מספר אחד בשיווק, כמעט ללא עלויות, אבל רק לאלה שיודעים איך להפעיל אותו בצורה שיווקית נכונה. שאחרת – גם הכלי הטוב ביותר איננו שווה מאומה אם לא יודעים כיצד להשתמש בו…

מאמר זה נכתב על ידי דני פרקש – מייסד אקדמיית קשרים בעל ניסיון של 17 שנה בליווי של כ 1200 בעלי ובעלות עסקים קטנים להצלחה באמצעות שימוש בפלטפורמת קבוצות שיווק.

Share This Post
Have your say!
0 1
Top